Setkání

20. 02. 2009 | † 01. 08. 2010 | kód autora: Kdn

Vždyť oni ví jak nenávidím hádky .Pomyslím si a  z botníku svého mini bytečku si seberu klíče od auta a z věšáku kabát ,boty jsem si ani nesundavala byla by to práce na víc .

Přijedu ze školy po dvou týdnech domů a hned dostanu vynadáno,že jsem nezvedená dcera,která nectí své rodiče.Ano samozřejmě potom přišli na řadu výčitky .Platby za telefoní účty,nové  auto,můj styl oblékání,vedení firmy a  v neposlední řadě i mé studium .Srovnávám si myšlenky.

Venku se stmívá ,je to má oblíbená denní doba vše je ponořeno do rudozlaté nádhery zapadajícího slunce .Na soumrak se  dívám skrze prosklený výtah ,kterým sjíždím až do podzemních garáží kde je  cítit benzín a jiné pachy.Nasednu do auta  a první co udělám je ,že stáhnu střechu a praštím pěstmi do volantu to díky nahromaděnému vzteku , omylem trefím klakson ,ze kterého vyjde krátké "TŮŮT".Nastartuji auto a pomalu se vymotávám z labiryntu podzemních garáží,cítím jak se  blížím na čerstvý vzduch,díky stažené střeše ho cítím na svém obličeji.

Pojedu se zrelaxovat do obchodního centra.Posilovna ,káva  a dobrý film udělají mé zmučené duši dobře.

Přemýšlím a zapínám si cd-přehrávač a volím si stopu "Jem-Missing  you" dívka ,která zpívá tento song má krásně podmanivý hlas a k této denní době kdy vládu přebírá noc.Na nebi se rodí úplněk.Dnešní noc bude zajímavá.Na mých rtech se oběví úsměv.

Jsem na místě zaparkuji na svém oblíbeném místě nechám zatáhnout soft top a pomalu vystoupím z auta.Najednou jím i mnou projede mírný otřes .Viděla jsem mladého muže jak letí pod mé auto .Chtěla jsem vykřiknout a vytřeštila na něho oči.Dívala jsem se na jeho tvář a on si dal prst na své rty .I přes to,že ho muselo pekelně bolet tělo, na jeho rtech hrál úsměv.Pochopils jsem a jen jsem kývla  hlavou.To už jsem ho viděla jak mizí za vedlejším autem ,byl to obyčejný favorit ,ale své práci dostál dobře.

Ochranka doběhla ke mě byl to pár vysokých mužů ve stejnokroji černé kapsáče ,černá bunda s nápisem SECURITY a kanadami .Vypadali jako dvojčata  oba dva plešatí ,spocení s oduševnělím pohledem.

Potom  ke mě jeden z nich promluvil.

"A kam běžel, slečno?"

"Nevím, ale vypadalo to, jak směrem ke schodům."

Navedla jsem je špatným směrem.Když odběhli vynořila se spoza auta střapatá blond hlava toho kluka.Vypadal jako kdyby právě utekl z hodiny tělocviku nebo atletického meetingu.Dívala jsem se  do jeho modrých očí ze své výšky stejně jako jsem se dívala v Paříži na  Eifellovu věž.

 

"Jsi v pohodě?"zeptala  jsem se a měla jsem co dělat abych se nesmálacelou dobu se na mě díval s otevřenou pusou.

 

"Jo, jo, jen jsem malinko potlučenej" odpovědě...

....

"Cos těm dvěma udělal, že po tobě šli?"

"Trošku jsem jim udělal rozruch uvnitř"

"A to jak, prosímtě?"

"Běhal jsem a jim se to nějak nelíbilo"

Usmála jsem se na něho.

. "Kde bydlíš? Odvezu tě"nabídla jsem mu  přátelsky .

"Ne, děkuju to je dobrý, bydlím kousek, dojdu to" při těch slovech jsem sklopila hlavu a  rozešla se k obchodnímu centru.

"Počkej, jak se 

jmenuješ!?"zaslechla jsem.

 "Elisabeth, a chodím sem každý den v půl sedmé." Otočila jsem hlavu a odkryla jsem své bílé zuby.

"Mě přátelé říkají Dee a od zítra tu budu bývat každý den v šest dvacet" dívám se na ten nejkrásnější úsměv jaký jsem kdy  viděla.

"No, možná se tu potkáme" oplatila jsem mu úsměv .

V obchodním domě mi nebylo 2x příjemně ,cítila jsem tu přítomnost kohosi druhého.Přítomnost lykana,který byl cítit na hony daleko.Zavrhla jsem  myšlenku relaxování v kině  a vydala jsem se na obhlídku svého teritoria.Znám toto město jako své  boty nikdo ho nezná lépe.

Vyjedu výtahem do posledního patra nákupního centraa podívám se jestli tu nikdo není abych mohla proklouznout na  střechu.Nikdo zde není,ochranka odpočívá po honičce s Deem.

Ty jeho  oči a rty.Pomyslím si a vyjdu na světlo úplňku.Rozeběhnu se ke skoku.Mezi mnou a panelákem není zase taková vzdálenost.Vznesu se  a potom ihned dopadnu  do pokleku na střechu paneláku.

Je tu cítit lykane a nebo je to jen halucinace.?? Podívám se do světla úplňku.

 


Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky zpoved

Související články

Copyright © 2008-2017 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.